Arkadaşlarımızdan Gelen İletiler

Sağ ve rahmetli arkadaşların ruhları, ahiretleri, dünyaları, yaradanın emri ile koruması, kollaması rahmeti altında olmamızı sağlıklı hayat hayırlı işlerinin olmasını yaptığım tavaflarda Allah'tan diliyorum.
Ali ATALAY


Sevgili dostlarım,

20 Aralıkta çorabımı giyerken, 25 Aralıkta, arabada, üzerine oturduğum paltomu düzeltirken ve 2 Ocakta da Nazım'ı anma toplantısında dört saat boyunca bir tiyatro koltuğundaki işkence (koltuktan ötürü) sonrasında 6 Ocakta ayağa kalktığımda sol bacağıma giren dayanılmaz ağrı nedeniyle acilen gittiğim hastanede 7 Ocakta bel fıtığı ameliyatı oldum. Ertesi gün de oradan sepetlendim. O günden bu yana evde "eskiye dönme" savaşımı veriyorum. Bu savaşım genelde, yatmaya, biraz yürümeye ve çok az oturmaya dayanıyor. Dün denetim için ameliyatı yapan doktora gittiğimde, hiçbir denetim yapmadan yeni fetvalarda bulundu. Sol bacağımdaki bazı kaslarda ameliyat sonrası kasılma ve duyarsızlık hala sürüyor. Bir süre daha süreceğe benziyor. O geçene dek dışarı çıkmam çok riskli.

Hastaneye gitmek için aradığım 444-0911 numarası fos çıktı. Allahtan Beşiktaş Belediyesi'nin ambülâns servisi var. O da olmasaydı 112'yi deneyecektim. Dilerim kimsenin gereksinimi olmaz.

Sevgili Arif'i bilgilendirmemle başlayan sıcak ilginizi hep yanımda hissettim.

Bana iletileriyle güç veren Sevgili Arif, İlhami, Minas, Mustafa Kösehaliloğlu ile ilgilerinden şüphe duymadığım tüm sınıf arkadaşlarıma desteklerinden ötürü sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Eğer bir gün sorunsuz yürüyebilirsem, bunda sizin de önemli bir katkınızın olduğunu bilmenizi rica ediyorum.

Sevgilerimle,

Aydın Ergil


Sevgili Osman,

Dün gece benim ortaokul (GS Lisesi Orta) arkadaşlarımla buluştuğum toplantıda anladım ki Osman Necdet Kur (127 MMF) Necdet Kurosman (GS) Kendisi şu anda İstanbul'da yaşıyor.
Yıllık (İTÜ) toplantımıza gelmezse, aylık (GS) toplantımızda kendisini protesto edeceğim.
(Bkz. Dün gece çekilen fotoğrafta ortadaki adem)
Gerisi sana kalmış. . . . . . . . . . . . .Sevgiler, selamlar . . . . . . . . Aydın Ergil . . . . . . . . . Mayıs


Sayın Okul Arkadaşım,

Yapmış olduğunuz sitenizi inceledim. Elinize sağlık çok güzel olmuş. Bende aynı okuldan 7172 girişliyim. Adım Halil Piyale. Sizin sınıftan iyi tanıdığım arkadaşlar Kıbrıslı Resul Hüseyin (Arabistan’da benim patronumdu) , Ünsal İnce (Yine Arabistan’da beraber çalıştık. Birde İstanbul’da görüştüğüm Kemal Felek var.

Bende bizim sınıfı toplayıp sürekli bir araya getirmeye çalışıyorum ama siz bu konuda tam profosyenelce çalışıyorsunuz. Belki beni hatırlar mısınız bilmiyorum. Öğrencilik yıllarımda benim boynumda sürekli fotoğraf makinesi olur ve okulda sürekli resim çeker harçlığımı çıkartırdım. Şimdi de o resimleri bir araya getirip web sitesi hazırlamaya çalışıyorum site adresim aşağıdadır.
Bu arada sizin sitenizi link yaparak bizim sitemiz içine yerleştirdim. Eğer bir mahzuru var ise lütfen uyarınız linki silebilirim.
Veya sizde bizim sitemizi link ile bağlayabilirsiniz.

Saygılarımla,
Halil Piyale

http://itu_arkadaslar.sitemynet.com/ (Çalışmıyor. OA)
itu_arkadaslar@mynet.com

Sevgili Osman,
Öncelikle 1 Mayıs bayramını kutluyorum.
Web sitesi çok güzel, eline sağlık. İşlerliğini sağlamak ise herkesin görevi olmalı. Benim posta kodu değişti, diğer bilgiler doğru. Yeni posta kodumuz 34340.
Dikkatimi çeken bir konu, sayfaları görüntülerken daha yüksek çözünürlükte (1024*768) ekran için tasarlanmış. Benim 800*600 ekranıma göre kendini ayarlayabilmesi mümkün, ama bunu yapmıyor. Sayfayı geliştirdikten sonra değişik tanımlardaki ekranlarda denemenizi öneririm. Özellikle yazıyı okurken bir sağa bir sola gitmek gerekiyor. Bu da okumayı zorlaştırıyor.
Elinize sağlık, her şey için teşekkürler. Ben Ankara'da olduğumdan kısa mesajını ancak şimdi yanıtlayabiliyorum.
Yemekte görüşmek üzere sevgiler, selamlar, . . . . . . . . . . . Aydın Ergil . . . . . . . . .Mayıs 2005

Sevgili Arkadaşlar,

2004 yılı dönem toplantımız dün gece Çamlıca'daki DSI Sosyal Tesislerinde büyük bir coşku içinde yapıldı. Bu yıl en yüksek katılım sağlandı. Çoğu arkadaşımızın eşleriyle birlikte katıldığı toplantıda yaklaşık 90 kişi vardı. Gecenin sürprizi Osman Akbaşak arkadaşımızın yeni eşiyle sahnede birlikte şarkı söyleyerek mutluluğunu tüm dostlarına ilan etmesiydi. Yeme, içme, eğlenme ve dans etme faslının arkasından büyük bir çoğunluk boğazda tekne gezisi yapmak üzere salondan ayrıldı.

2005 toplantısında daha da kalabalık olmamız dileklerimle . . . . . Arif ARI . . . . . Haziran 2004

İki yıldır üst üste katılabildiğim olağan toplantılara bu yıl Rusya'da görevli bulunmam nedeni ile, elimde olmayan nedenlerle katılamayacağım. Tüm arkadaşlara selamlarımı iletirim. Katılamadığım için de özürlerimi sunarım.

Sezer TÜRKMEN . . . . Haziran 2004

Değerli Arkadaşım
. . .
Sayende 34 yıl öncesine ait iki fotoğrafım oldu.
Bu listendeki arkadaşlardan Cengizhan Tanuğur 8 - 10 yıl önce 2-3 defa yanıma uğramıştı Ahmet Yavrutürk 2 yıl önce bana gelmişti, bir kere de eşiyle gelmişti. Geçen yıl Sezer Türkmen bir kere geldi. 4 - 5 yıl önce Aslan Hüsnü Kanık'la Koşuyolu öğretmen evinde görüşüyorduk, arada sırada işyerime de uğruyordu. Bir veraset işi vardı. Sonraları uğramaz oldu. Dün senin sayfanda 2000 Haziranında vefat ettiğini görünce şok yaşadım. Bir hayli etkilendim. Bir noktadan sonra yaprak dökümü başlıyor maalesef.
T.C vatandaşı olup vergi numarası olan herkes hakkında adres, telefon no, iş gibi konularda tüm bilgiler elimin altında olduğundan, zaman zaman eski arkadaşlarımın, tanıdıklarımın, çocukluk arkadaşlarımın nerelerde olduğuna ne işler yaptığına bakarım...
Yılsonunda 30 yılım doluyor ve emekli olacağım. Belki Altınoluk veya Ören'e yerleşebilirim...
Yusuf KALAÇ . . . . Ocak 2004